Sort by

casey has logged 525 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bone

Bone

1972
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dog

Dog

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Milk

Milk

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Wittgenstein

Wittgenstein

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last of England

The Last of England

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Theeb

Theeb

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Lourdes

Lourdes

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
Read the review Edit this entry  
11
Hotel

Hotel

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Life

Life

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
In the Name of...

In the Name of...

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Absent

Absent

2011
×
Edit this entry  
07
Waxwork II: Lost in Time

Waxwork II: Lost in Time

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Waxwork

Waxwork

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
Tomboy

Tomboy

2011
×
Edit this entry