• Men

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Luca

    ★★

  • Oxygen

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • Rebecca

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★½

  • The Hater

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • His House

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Tanguy, le retour

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Look Away

    ½

  • Venom

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • First Man

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • The Kissing Booth

  • Border

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • Cold Skin

    ★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½