Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Edit this entry  
05
Flowers for Algernon

Flowers for Algernon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Enough

Enough

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★½
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
½
Edit this entry  
01
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★½
Edit this entry  
09
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hater

The Hater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jungle

Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Newness

Newness

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear

Fear

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Brats

The Brats

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry