Sort by
  • Love Today

    ★★★

  • Sardar

    ★★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★

  • Naane Varuvean

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★★

  • Captain

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Cobra

    ★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Diary

    ★★½

  • Thiruchitrambalam

    ★★½

  • Thallumaala

    ★★★½

  • Fall

    ★★

  • Prey

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Vikram

    ★★★

  • Nenjuku Needhi

    ★★½

  • Don

    ½

  • Saani Kaayidham

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • K.G.F: Chapter 2

    ★½

  • Beast

  • The Northman

    ★★★★

  • Idiot

  • Morbius

  • RRR

    ★★★

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Maaran

    ½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Valimai

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • FIR

    ★★½

  • Uncharted

  • Mahaan

    ★★½

  • Bhoothakaalam

  • Naai Sekar

    ½

  • Writer

    ★★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★½

  • Minnal Murali

    ★★★

  • Blood Money

  • Rocky

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Anti Indian

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Vanam

    ★★

  • Maanaadu

    ★★★

  • Kadaseela Biriyani

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Annaatthe

    ½

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Udanpirappe

  • Vinodhaya Sitham

    ★★★½

  • Doctor

    ★★★

  • Lift

    ★★

  • Sivakumarin Sabadham

    ½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Raame Aandalum Raavane Aandalum

  • Annabelle Sethupathi

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★