Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Recalled

Recalled

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nitram

Nitram

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Smoking

No Smoking

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Vikram

Vikram

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
½
Edit this entry  
26
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Don

Don

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★½
Edit this entry  
14
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Nenjuku Needhi

Nenjuku Needhi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vikram

Vikram

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Idiot

Idiot

2022
×
Edit this entry  
15
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beast

Beast

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Saani Kaayidham

Saani Kaayidham

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncharted

Uncharted

2022
×
Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kadaisi Vivasayi

Kadaisi Vivasayi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry