• The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Dead Reckoning

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Ava

    ★★½

  • The 8th Day of the Week

  • Extraction

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★