FBA1 has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Separation

A Separation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★
Edit this entry  
12
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
A Tale of Momentum & Inertia

A Tale of Momentum & Inertia

2014
×
Edit this entry  
03
Malaria

Malaria

2013
×
Edit this entry  
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★
Edit this entry