• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • The New Mutants

    ½

  • Unhinged

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★