• Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I Kill Giants

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • Ghostbusters

    ½

  • Sausage Party

    ½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½