Sort by
  • Saltburn

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★★

  • Rye Lane

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Menu

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Found

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Seaspiracy

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Lola Igna

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Rocks

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★½