RSS feed for Felipe
  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Wind

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • LEGO House – Home of the Brick

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Good Manners

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★½

  • The Dionti Family

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Meia Hora e as Manchetes que Viram Manchete

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Bikes vs Cars

    ★★★½

  • Chappie

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Pokémon Origins

    ★★★½