• Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Genitori vs influencer

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • I delitti del BarLume - Tana libera tutti

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • I delitti del BarLume - Mare forza quattro

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • 10 giorni con Babbo Natale

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Out Of My League

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Divorzio a Las Vegas

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Predators

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Ties

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

    ★★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Capone

    ★★★

  • Ultras

    ★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • Hidden Away

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Best Years

    ★★★

  • 365 Days

  • I Hate Summer

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Figli

    ★★★

  • I delitti del BarLume - Ritorno a Pineta

    ★★★

  • I delitti del BarLume - Donna con le palle

    ★★★

  • 18 Presents

    ★★★

  • Tolo Tolo

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Cetto C'è

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Tuttapposto

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Tutta un'altra vita

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½