Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Hate Summer

I Hate Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Italian Style

Marriage Italian Style

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday, Today and Tomorrow

Yesterday, Today and Tomorrow

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry