• The Terminal

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Like Crazy

    ★★★

  • True Story

    ★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • Disturbia

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★

  • Falling Down

    ★★★★

  • Eruption: LA

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Closer

    ★★★½

  • Green Street Hooligans

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • One Day

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • The Match

    ★★★½

  • Balto II: Wolf Quest

    ★★★

  • The NeverEnding Story

    ★★★½