Sort by

feedingbrett has logged 25 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mysteries of Love

Mysteries of Love

2002
×
Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amélie

Amélie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thoughtless

Thoughtless

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
½
Read the review Edit this entry