• Not Okay

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Persuasion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Lovely Boy

    ★★★★

  • Freaks Out

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Deadpool and Korg React

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • One Royal Holiday

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Miss Marx

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Homemade

    ★★★★

  • Il regno

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½