RSS feed for feels_for_reels
  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

  • Hereditary

    ★½

  • Time: The Kalief Browder Story

  • Moana

    ★★★★★

  • 13th

  • I Am Not Your Negro

  • Tower

  • Frozen

    ★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Trash Humpers

    ★★★½

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★★½

  • Antichrist

    ★★★★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★★½

  • The King of Kong: A Fistful of Quarters

  • Extinct Attractions Club Presents: The Pirates of the Caribbean Story

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★½

  • Open Water

    ★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★½

  • A Mighty Wind

    ★★★★

  • My Flesh and Blood

  • Bowling for Columbine

  • Lilo & Stitch

  • Session 9

    ★★★★★

  • Ghost World

    ★★★½

  • Hedwig and the Angry Inch

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Best in Show

    ★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★★

  • Dark Days

  • American Beauty

    ★★★★

  • Julien Donkey-Boy

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½

  • Buffalo '66

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★½

  • Gummo

    ★★★★★

  • The Game

    ★★★★

  • Waiting for Guffman

    ★★★★

  • Clerks

    ★★★★½

  • Once Were Warriors

    ★★★★

  • To Live

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Careful

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Raise the Red Lantern

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Archangel

    ★★

  • The Ear

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

  • Meet the Feebles

    ★★★★

  • Waxwork

    ★★★

  • Superstar: The Karen Carpenter Story

    ★★★

  • Tales from the Gimli Hospital

    ★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Blood Rage

  • Creepshow 2

    ★★

  • Dolls

    ★★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★★½

  • Little Shop of Horrors

  • True Stories

    ★★★★★

  • 'night, Mother

    ★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • After Hours

    ★★★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★½