RSS feed for FeinDream

FeinDream has watched 655 thrillers.

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Destroyer

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Operation Finale

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Beirut

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Chappaquiddick

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Before I Fall

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★

  • The Discovery

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Live by Night

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • Snowden

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Imperium

    ★★★½

  • Elle

    ★★★★

  • Dog Eat Dog

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Trust

    ★★★