Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Poms

Poms

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Save the Cinema

Save the Cinema

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Edit this entry  
18
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
Edit this entry  
20
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Land

Land

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
18
The Sinners

The Sinners

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★★½
Edit this entry