RSS feed for André
  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • Extraction

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • Made in Senegal

    ★★½

  • Uncorked

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★

  • Ultras

    ★★

  • Hugo Sousa: Fora do Contexto

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • McMillion$

    ★★½

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★

  • Sergio

    ★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • The Grudge

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Arctic Dogs

  • Countdown

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

  • Jexi

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Seventeen

    ★★★

  • Harriet

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Abominable

    ★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Cave

    ★★

  • The Domain

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½