• Licorice Pizza

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Future is an Angel and a Smile

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Digger

    ★★★

  • Undine

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Zola

    ★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Better Days

    ★★½

  • Memories of a Teenager

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • The Fever

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Good Time

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • Two Irenes

    ★★★½

  • November

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • The Red Turtle

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★

  • The Martian

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Tangerines

    ★★★½

  • The Dirties

    ★★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★½

  • Hotel Transylvania

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★