• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Crimes That Bind

    ★★★½

  • Black Is King

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Act

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • When I Get Home

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ave Maryam

    ★★★½

  • Porno para principiantes

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Sharp Objects

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Slut in a Good Way

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Wonder

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Wife

    ★★★

  • The Swan

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★