• Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Wonder

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Wife

    ★★★

  • The Swan

    ★★½

  • Candelaria

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Vergel

    ★½

  • Veronica

  • Retablo

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Girls Trip

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Lover for a Day

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★★

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fences

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★★★

  • Catfight

    ★★★½

  • Maudie

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Frantz

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Nerve

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★★

  • Divines

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ½

  • I, Daniel Blake

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★

  • Lemonade

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Zoolander 2

  • Sing Street

    ★★★

  • Tallulah

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★

  • Hotel Transylvania 2

  • The Intern

    ★★½

  • Spotlight

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Room

    ★★★½

  • Sharknado 3: Oh Hell No!

  • Pixels

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★

  • Love

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★½