• Scary Movie 2

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Monster's Ball

    ★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★★

  • Shrek

  • Amélie

    ★★★★★

  • Spy Kids

  • Moulin Rouge!

    ★★★½

  • Donnie Darko

  • Meet the Parents

  • Requiem for a Dream

    ★★★★½

  • Almost Famous

    ★★★★

  • Scary Movie

  • Chicken Run

    ★★★

  • Amores Perros

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★

  • Dancer in the Dark

    ★★★★½

  • Erin Brockovich

  • American Psycho

    ★★★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • American Pie

  • Notting Hill

  • All About My Mother

    ★★★★★

  • Cruel Intentions

  • Silvia Prieto

    ★★★★½

  • The Blair Witch Project

  • Shakespeare in Love

  • A Bug's Life

  • American History X

    ★★★★

  • Happiness

  • The Parent Trap

  • There's Something About Mary

  • The Truman Show

  • I Stand Alone

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★½

  • As Good as It Gets

    ★★½

  • Titanic

    ★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Hercules

    ★★½

  • Batman & Robin

    ★★½

  • Happy Together

    ★★½

  • Austin Powers: International Man of Mystery

    ★★★

  • Matilda

    ★★½

  • Fargo

    ★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★½

  • Toy Story

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★

  • Clueless

    ★★★½

  • Braveheart

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • The Mask

    ★★

  • Forrest Gump

  • Three Colors: Red

    ★★★★½

  • Three Colors: White

    ★★★½

  • Schindler's List

    ★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★

  • The Piano

    ★★★½

  • Three Colors: Blue

    ★★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★

  • Basic Instinct

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Only Yesterday

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½