• Superbad

    ★★★

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★½

  • Central Station

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Talk to Her

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Precious

    ★★★★

  • Three Colors: White

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★½

  • Three Colors: Red

    ★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Cinema Paradiso

    ★★★½

  • Waiting for the Hearse

    ★★★★