Sort by

FelixFilms has logged 170 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Elektra

Elektra

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Host

The Host

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ben 10 Alien Swarm

Ben 10 Alien Swarm

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ben 10: Race Against Time

Ben 10: Race Against Time

2007
×
★½
Read the review Edit this entry