Felix has logged 303 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Movie

American Movie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Epilepsy

White Epilepsy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Live in Public

We Live in Public

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stolen

Stolen

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw Deal: A Question Of Consent

Raw Deal: A Question Of Consent

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Retaliation

Retaliation

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Headshot

Headshot

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Catfight

Catfight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Glass Coffin

The Glass Coffin

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boar

Boar

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
Timecop

Timecop

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry