Felix has logged 61 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Code of Honor

Code of Honor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unrest

Unrest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Satan Said Dance

Satan Said Dance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Lake

A Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pornocracy: The New Sex Multinationals

Pornocracy: The New Sex Multinationals

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sylvio

Sylvio

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Contracted: Phase II

Contracted: Phase II

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freehold

Freehold

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kim Dotcom: Caught in the Web

Kim Dotcom: Caught in the Web

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flesh and Blood

Flesh and Blood

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Bad Idea Gone Wrong

A Bad Idea Gone Wrong

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Meth Storm

Meth Storm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Porto

Porto

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Assholes

Assholes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Like Me

Like Me

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy Living

Easy Living

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Honor Farm

The Honor Farm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pig

Pig

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Lemon

Lemon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry