• Resurrection

  • Watcher

  • Fresh

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Demonic

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½