• The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Double Dad

    ★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★★½

  • The Edge of Theocracy

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★½

  • The Life Ahead

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • A Perfect Enemy

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • And They Say I Am the Crazy One

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Live Twice, Love Once

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • NiNoKuni

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • The Son

    ½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★