• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Mixtape

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Photocopier

    ★★½

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

  • Someone Has to Die

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • Moonlit Winter

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • The Irishman

  • Fractured

    ½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★