Sort by

Femme has logged 48 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Giver

The Giver

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Glass Life

Glass Life

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Eternal Memory

The Eternal Memory

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Territory

The Territory

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
En el nombre del litio

En el nombre del litio

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Demons of Dorothy

The Demons of Dorothy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terror, Sisters!

Terror, Sisters!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pecker

Pecker

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Filthy World

This Filthy World

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cycling the Frame

Cycling the Frame

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry