Sort by

Femme has logged 12 entries for films during October 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Copycat

Copycat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★
Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Continental: From the World of John Wick

The Continental: From the World of John Wick

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Edit this entry