Sort by
  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ne Zha

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Rams

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Chris Claremont's X-Men

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Auntie Edna

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • The Predator

    ★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Milford Graves Full Mantis

    ★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Blue Note Records: Beyond the Notes

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • In Search of Ozu

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★