RSS feed for fengypants

fengypants has logged 113 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Winslow Boy

The Winslow Boy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate Bush: Christmas TV Special

Kate Bush: Christmas TV Special

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Money Monster

Money Monster

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Are X

We Are X

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Terrorizers

The Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Attack

Attack

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apache

Apache

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ulzana's Raid

Ulzana's Raid

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X2

X2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry