Sort by

fengypants has logged 74 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hustlers, Hoaxsters, Pranksters, Jokesters and Ricky Jay

Hustlers, Hoaxsters, Pranksters, Jokesters and Ricky Jay

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rams

Rams

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bride Wore Black

The Bride Wore Black

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Gathering of Cats

A Gathering of Cats

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Milford Graves Full Mantis

Milford Graves Full Mantis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Koko: The Gorilla Who Talks to People

Koko: The Gorilla Who Talks to People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry