RSS feed for fengypants

fengypants has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Three Times

Three Times

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jewel Robbery

Jewel Robbery

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy Living

Easy Living

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry