• Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Temptation Stairway

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • 100.000 Acres of Pine

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Project Gio

    ½

  • Eli

    ★½

  • The Club of Ugly Children

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Airplane Mode

    ★½

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • First Kiss

  • Malevolent

    ★½

  • Twisted Pair

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • De film van Dylan Haegens

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Misfit

    ★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Made In Abyss

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • cat city

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • November

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★

  • Hart Beat

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★

  • Swans - The Glowing Man Live

  • Central Intelligence

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½