RSS feed for fercer
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Intimate Stories

Intimate Stories

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alexander

Alexander

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Retablo

Retablo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Poetry

Poetry

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★½
Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
03
River's Edge

River's Edge

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fauve

Fauve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Newness

Newness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Edit this entry