• Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The shadows

  • Splinters

    ★★★★

  • Las credenciales

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • Vicenta

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Tragic Jungle

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • Come True

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Host

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • A Common Crime

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★½