Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Adam

  • Obsession Kills.

  • Smile

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • The Good Nurse

    ★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★

  • Lady Chatterley's Lover

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • The Worst Person in the World

  • In Between Dying

  • Shiva Baby

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Father

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

  • Klaus

  • The Fall

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Knives Out

  • Joker

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • The Souvenir

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Green Book

  • Roma

    ★★★

  • Capernaum

  • The House That Jack Built

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Victor Crowley

  • Get Out

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Arrival

    ★★

  • La La Land

    ★★★

  • Hell or High Water

  • Toni Erdmann

    ★★★

  • The Big Short

    ★★

  • D@bbe 6: The Return

  • Son of Saul

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Interstellar