Sort by

Fergal has logged 441 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
06
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
29
Plastic Bag

Plastic Bag

2009
×
Edit this entry  
29
The Discipline of D.E.

The Discipline of D.E.

1982
×
Edit this entry  
29
The French Doors

The French Doors

2002
×
Edit this entry  
28
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Akakiri

Akakiri

2021
×
Edit this entry  
26
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
Edit this entry  
26
The Elder

The Elder

2021
×
Edit this entry  
26
T0-B1

T0-B1

2021
×
Edit this entry