• There's Someone Inside Your House

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Vacation Friends

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • TINA

    ★★★½

  • Language Lessons

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

    ★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Jiu Jitsu

    ½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • John Bronco

    ★★★

  • French Exit

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★