Andy Ferguson has logged 36 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mud

Mud

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goodbye to All That

Goodbye to All That

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dog

The Dog

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fury

Fury

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guest

The Guest

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
20.000 Days on Earth

20.000 Days on Earth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
D.C. Cab

D.C. Cab

1983
×
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry