Andy Ferguson has logged 191 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Pig

Mr. Pig

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Girl

White Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Desert Blue

Desert Blue

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All the Light in the Sky

All the Light in the Sky

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fits

The Fits

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Indignation

Indignation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hits

Hits

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Misery Loves Comedy

Misery Loves Comedy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
We Go Way Back

We Go Way Back

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of One

Army of One

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Men

Little Men

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Fuckkkyouuu

Fuckkkyouuu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loving

Loving

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ever After

The Ever After

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Helena from the Wedding

Helena from the Wedding

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Not You, It's Me

It's Not You, It's Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Ask

The Big Ask

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Small, Beautifully Moving Parts

Small, Beautifully Moving Parts

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
New Jerusalem

New Jerusalem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gabriel

Gabriel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diamond Tongues

Diamond Tongues

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry