• Amsterdam

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • The Grucifixion

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Lamb

  • Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

  • CODA

  • WandaVision

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • The Ripper

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Extraction

    ★★

  • Kubrick by Kubrick

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Christmas in the Highlands

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ½