• The Little Mermaid

  • Nope

  • Top Gun: Maverick

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

  • Halloween Kills

    ½

  • Old Henry

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ½

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Cruella

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

  • Mortal Kombat

  • Zack Snyder's Justice League

  • Prisoners of the Ghostland

  • Wonder Woman 1984

  • Freaky

  • Antebellum

  • The Rental

  • Capone

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Hillary

  • The Invisible Man

    ½

  • Spaceship Earth

  • Promising Young Woman

  • The Night House

    ★★★

  • Bad Boys for Life

  • Black Christmas

  • Charlie's Angels

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • 1BR

  • Annabelle Comes Home

  • Anna

    ★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Come to Daddy

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★½

  • Long Shot

    ★★