• Whiplash

    ★★★★★

  • DodgeBall: A True Underdog Story

    ★★★½

  • Freaky Friday

    ★★★½

  • The Parent Trap

    ★★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★★

  • St. Trinian's

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Saturday Night Fever

    ½

  • Margin Call

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • Steel Magnolias

    ★★½

  • About a Boy

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½