RSS feed for James

James has logged 21 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry