RSS feed for James

James has logged 23 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Edit this entry